Celem konkursu Quarry Life Award jest promowanie i podnoszenie świadomości na temat wyjątkowych walorów lokalnej flory i fauny występującej w kopalniach surowców mineralnych. Konkurs oferuje zainteresowanym stronom możliwość nadania  obszarom górniczym  dodatkowych wartości ekologicznych i edukacyjnych.

W okresie prowadzenia badań zachęcamy opinię publiczną do śledzenia przebiegu projektów oraz do ich oceniania. Głosowanie pozwoli wyłonić  te projekty, które mają szczególne znaczenie dla społeczeństwa. Zapraszamy głosujących do dzielenia się opiniami na temat ulubionych projektów w mediach społecznościowych, co pozwoli rozszerzyć aspekty edukacyjne konkursu daleko poza 50 kopalń z  25 krajów uczestniczących w Konkursie.

Głosowanie publiczności i interakcje w Internecie będą promować idee i koncepcje naukowców, stosowane metodologie, jak również odkrycia i wyniki  - w rezultacie przyczynią się do  promowania bioróżnorodności oraz poprawy zarządzania różnorodnością biologiczną na całym świecie.

Głosowanie publiczne zakończy się wraz z zamknięciem okresu badawczego (20 września 2018). Najpopularniejsze projekty zostaną zaprezentowane na stronie internetowej, a także podczas różnych ceremonii konkursowych, krajowych i międzynarodowych. Wyniki głosowania publicznego nie będą jednak brane pod uwagę przez jury przy finałowym wyborze zwycięzcy.

Jak głosować na projekty

Okaż swoje wsparcie dla badaczy, głosując na ulubione projekty. Możesz dokonać ich oceny,  przyznając każdemu projektowi od jednej do pięciu gwiazdek.

Aby zagłosować, musisz być zarejestrowany w serwisie QLA.

A zatem, wykonaj  następujące kroki  i rozpocznij głosowanie:

1. Zarejestruj się lub zaloguj:

  • Jeśli jesteś już zarejestrowany,  zaloguj się i będziesz mógł głosować.
  • Głosujesz pierwszy raz? Zarejestruj się, podając swój adres e-mail i wybierając hasło.

2. Przejrzyj projekty uczestniczące, otwórz stronę ulubionego projektu i kliknij na liczbę gwiazdek, które chcesz przyznać. Jedna gwiazdka oznacza niską wartość, a pięć gwiazdek oznacza projekt o wysokiej wartości.

3. Możesz przyznawać gwiazdki wielu projektom, ale tylko raz możesz zagłosować na dany projekt.